Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zespół

Dr hab. Maria Świątkiewicz-Mośny, prof. UJ

Kierowniczka Projektu LIGHT

Pracownia Komunikowania Społecznego, Instytut Socjologii, Wydział Filozoficzny, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Adiunktka w Instytucie Socjologii UJ. Kierowniczka Pracowni Komunikacji Społecznej w Instytucie Socjologii oraz koordynatorka specjalizacji komunikacja społeczna dedykowanej studentom socjologii II stopnia. Doktor habilitowany socjologii i magister psychologii (absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych). Zajmuje się szeroko pojętą komunikacją zarówno na poziomie indywidualnym, jak i grupowym, szczególnie w kontekście zdrowia i choroby. Fascynuje ją tożsamość, mechanizmy jej budowy oraz wpływ na procesy komunikacyjne w różnych obszarach, m.in. medycyna (choroba, niepełnosprawność).

Prof. dr hab. Małgorzata Bała

Katedra Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Collegium Medicum

Kierowniczka Ośrodka Przeglądów Systematycznych (będącego gospodarzem Cochrane Polska i Krakow GRADE Centre) oraz p.o. Kierowniczki Katedry Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej w ramach Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie. Jej zainteresowania badawcze skupiają się wokół opieki zdrowotnej opartej o dane naukowe (Evidence Based healthcare), szczególnie metodologii przeglądów systematycznych oraz wytycznych postępowania i wdrażania ich zaleceń do praktyki klinicznej.

Dr hab. Magdalena Ślusarczyk, prof. UJ

Zakład Intersekcjonalnych Badań Społecznych, Instytut Socjologii, Wydział Filozoficzny, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Socjolożka i germanistka, profesor w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, należy do Komitetu Badań nad Migracjami PAN i Komitetu Nauk Demograficznych PAN. Od lat jest zaangażowana w projekty międzynarodowe (m. in. w ramach programu Erasmus+, Norway Grants, Horizon 2020) oraz krajowe (OPUS). Chętnie współpracuję z podmiotami społecznymi (Urząd Miasta Krakowa). W pracy badawczej łączy zagadnienia edukacji i migracji, stara się szukać odpowiedzi na pytania między innymi o to, jakie są obecnie najważniejsze debaty dotyczące zmian w edukacji w kraju i na świecie, czy każde dziecko ma równe szanse w szkole, a także jakimi narzędziami pracować, by budować równość w szkole.

Dr Anna Prokop-Dorner

Zakład Socjologii Medycyny, Katedra Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Collegium Medicum

Adiunktka w Zakładzie Socjologii Medycyny w Katedrze Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej UJ CM. Socjolożka i psycholożka. Jej zainteresowania naukowe obejmują społeczne konteksty zdrowia psychicznego, kulturowe uwarunkowania zachowań zdrowotnych oraz aplikację metod jakościowych w obszarze badań nad zdrowiem.

Dr Aleksandra Piłat-Kobla

Zakład Socjologii Medycyny, Katedra Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie Collegium Medicum

W Zakładzie Socjologii Medycyny prowadzi zajęcia z zakresu socjologii medycyny, w tym komunikacji społecznej, socjologii i problemów społecznych. Jest doktorem nauk o zdrowiu, absolwentką socjologii, dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Jej zainteresowania naukowe dotąd oscylowały wokół takich tematów jak rynek pracy, aktywność osób starszych, starzenie się społeczeństwa i jego konsekwencje. Od niedawna zaangażowana w zagadnienia związane z doświadczeniem i społecznymi konsekwencjami pandemii.   

Dr Natalia Ożegalska-Łukasik

Instytut Studiów Międzykulturowych, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych

Asystentka naukowo-dydaktyczna w Instytucie Studiów Międzynarodowych UJ. Ukończyła kulturoznawstwo ze specjalizacją Dalekiego Wschodu oraz socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studiowała język chiński w ramach stypendiów rządowych na Pekińskim Uniwersytecie Studiów Zagranicznych oraz Central China Normal University. Jako doktorantka otrzymała stypendium w ramach programu SYLFF na Australian National University oraz uczestniczyła w letniej szkole na Uniwersytecie Nanjing organizowanej we współpracy z Harvard University. W 2018-2019 roku była zaangażowana w realizacje projektu edukacyjnego w szkołach postawowych „LoKOMoTYWa”. Obszar jej zainteresowań naukowych poza przemianami społeczeństwa chińskiego w XX i XXI wieku, dotyczy także problematyki edukacji, migracji i zdrowia.

Mgr Aleksandra Potysz-Rzyman

Stypendystka w projekcie LIGHT

Psycholożka, socjolożka, instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego. Na co dzień pracuje w poradniach psychologicznych dla dzieci i młodzieży. Interesuje się neuropsychologią, profilaktyką zdrowia psychicznego oraz psychologią twórczości. Miłośniczka kotów, polskich kryminałów i dobrego jedzenia.

Mgr Oliwia Mandrela

Stypendystka w projekcie LIGHT

Instytut Socjologii, Wydział Filozoficzny, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i Szkoła Doktorska Nauk Społecznych, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UJ, współpracowniczka Capturing Invisible Lab. W projekcie doktorskim realizuje badania nad rozwojem biotechnologii z wykorzystaniem koncepcji socjotechnicznych imaginariów. Celem badań jest zrozumienie w jaki sposób społeczne wyobrażenia wpływaja na rozwój biotechnologii w obszarze badań nad regulacją procesu starzenia się.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jesteśmy tutaj